Nejlepší mobilní telefony do 5 000 Kč 2024 + recenze
Rozhodli jste se pro koupi nového smartphonu? V tomto srovnávacím testu se blíže podíváme na telefony, u kterých nemusíte sahat úplně hluboko do kapsy. Nenároční uživatelé si s mobilem v cenové hladině od 2 500 do 5 000 Kč určitě vystačí. Pokud jde o koupi nového smartphonu, je nutné hodnotit vícero parametrů. My jsme desítky hodin věnovali porovnávání jednotlivých modelů z bohaté nabídky. Vítězem našeho testu se stal mobil Xiaomi Redmi Note 12S. I nenáročnému uživateli totiž přinese přidanou hodnotu za rozumné peníze. Jaké vlastnosti mají nejlepší mobily do cca 5 000 Kč? Připravili jsme pro vás nezávislé recenze mobilů.
Jaký mobil do 5 000 Kč si koupit?
Ne všichni spotřebitelé mají čas věnovat se detailní analýze konkrétních mobilů, i proto jsme se rozhodli vám výběr usnadnit. Do přehledné tabulky jsme umístili TOP produkty, které si z našeho testu odnesly speciální štítek. Abychom vám pomohli vybrat nejlepší smartphone, níže najdete i komplexní recenze vybraných telefonů.
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Xiaomi Redmi Note 12S ✔ Víťaz testu | Zobrazit produkt | |
Motorola Moto G54 ✔ Dobré recenzie | Zobrazit produkt | |
SG A15 ✔ Náš TIP | Zobrazit produkt |
Xiaomi Redmi Note 12S
Procesor MediaTek Helio G96, operační paměť 8 GB, interní paměť má 256 GB, dedikovaný slot, baterie o kapacitě 5 000 mAh, 108Mpx fotoaparát.
Zobrazit více infoXiaomi Redmi Note 12S zaujme kvalitním AMOLED displejem s obnovovací frekvencí 60 Hz. Systém je svižný díky procesoru MediaTek Helio G96. Potěší 8 GB RAM i 256 GB interní úložiště. Jedná se o poctivý Dual SIM telefon s kapacitou baterie 5 000 mAh.
Motorola Moto G13
Procesor MediaTek Helio G85, RAM 4 GB, kapacita úložiště 128 GB, dedikovaný slot, 20W rychlonabíjení, kapacita akumulátoru 5 000 mAh, 50Mpx fotoaparát.
Zobrazit více infoLevný telefon Motorola Moto G13 překvapí dobře vyladěným systémem s procesorem MediaTek Helio G85, ale nepotěší nízkým rozlišením LCD displeje. jde o plnohodnotný dual SIM mobil s kapacitou úložiště 128 GB a 4GB RAM. Hlavní objektiv má 50 Mpx, videa můžete natáčet ve Full HD kvalitě.
Vivo Y33s
Procesor MediaTek Helio G80, RAM 8 GB, 128GB interní paměť, OS Android 11, hlavní fotoaparát má 50 Mpx, přední selfie kamera 16 Mpx.
Zobrazit více infoVivo Y33s s 6,58palcovým displejem má výrazné orámování. Cena se na provedení neodrazila a na dotek působí kvalitně. Nechybí čtečka otisků prstů ani plnohodnotný dual SIM. RAM má 8 GB, interní úložiště 128 GB. Fotoaparát není nejkvalitnější, ale s 50Mpx objektivem pořídíte uspokojující záběry.
Hodnocené parametry
Test Magazín je vždy na straně spotřebitele, také proto si zakládá na jeho názorech, analyzujeme zahraniční srovnávací spotřebitelské testy a podrobně analyzujeme nabídku na tuzemském trhu. Levné mobily od 2 500 do cca 5 000 Kč jsou velmi žádanou kategorií, a ačkoli nelze od těchto zařízení očekávat enormní výkon, velké procento spotřebitelů často upřednostňuje nižší cenu. My jsme si stanovili odbornou srovnávací metodiku, na jejímž základě jsme hodnotili ty nejpodstatnější technické parametry.
Dnes si už jen málokdo koupí telefon bez dobrého fotoaparátu, častým rozhodovacím parametrem je samotný výkon, procesor či operační paměť RAM. Vyhledávané jsou v tomto segmentu levné mobilní telefony s Dual SIM technologií. Opomenout nelze ani velikost displeje nebo kapacitu baterie, která v případě levnějších, „méně chytrých“ telefonů často vydrží několikanásobně déle než u dražší konkurence.
Telefonování, psaní, sledování videí nebo surfování po internetu. Pokud na mobilní telefon nemáte přehnaně vysoké nároky a neplánujete na něm spouštět náročné hry či aplikace, je takováto investice velmi rozumná. Náš test mobilů do 5 000 Kč jasně ukázal, které značky na trhu dominují – které nabídnou za rozumnou cenu nejlepší poměr výkonu a kvality.
Mobily Xiaomi, Huawei nebo telefony Samsung rozhodně ukázaly, že i v této nižší cenové třídě mají na trhu vysoký podíl a řadu zajímavých modelů. Pozitivním překvapením v této třídě byly smartphony Realme a Honor, fanoušky iOS uspokojí starší mobily Apple a v segmentu se najdou i modely značky Motorola. Aktuální průzkum trhu jsme realizovali na základě portálu Heureka.cz a e-shopů Mall.cz, Kasa.cz, Datart.cz a Alza.cz.
Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.
Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.
Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.
Recenze mobilů do 5 000 Kč
Srovnávací test zahrnuje několik modelů mobilních telefonů v hodnotě od cca 2 500 do 5 000 Kč. Součástí našich nezávislých recenzí jsou technické parametry, ale také propojení s praktickými recenzemi reálných a ověřených uživatelů. V našich recenzích nezvýhodňujeme žádného výrobce, značku ani prodejce. Kromě názorů spotřebitelů nás zajímají i výsledky zahraničních spotřebitelských testů, které byly realizovány nezávislými organizacemi. Jaké silné a slabé stránky odhalilo naše srovnání mobilů?
Xiaomi Redmi Note 12S
Procesor MediaTek Helio G96, operační paměť 8 GB, interní paměť má 256 GB, dedikovaný slot, baterie o kapacitě 5 000 mAh, 108Mpx fotoaparát.
Prohlédnout nejlepší nabídkuV dané cenové třídě se tento telefon pohybuje přesně na hranici rozpočtu. Na první pohled vás po rozsvícení obrazovky přivítá kvalitní AMOLED displej s nádhernou barevností a FHD rozlišením. Velikost úhlopříčky je 6,43 palce. Obnovovací frekvence je 90 Hz a za displej má Xiaomi rozhodně plusové body. Mobil dobře padne do ruky, váží pouhých 176 g. Spolu s telefonem dostanete v balení také ochranné pouzdro. Fotoaparát mírně vystupuje. Z hlediska výkonnosti postačí pro běžné úkoly i náročnější aplikace. Systém je svižný a procesor MediaTek Helio G96 zvládá svůj úkol dobře. Nezaostává ani 8GB RAM a až 256GB interní úložiště. To umíte rozšířit díky SD kartě. Není třeba opomenout, že s tímto telefonem máte k dispozici poctivý Dual SIM se dvěma nano SIM a jednou micro-SD kartou.
Operační systém Android 13 s nástavbou nemá závažnější nedostatky a funguje jak má. Velkým zklamáním je zvuk telefonu. Reproduktor je velmi slabý, což se může projevit hlavně při telefonování. Integrovaná 5 000 mAh baterie zvládne při běžném používání více než 1,5 dne. Xiaomi však i v tomto případě podporuje rychlé nabíjení 33 W. Součástí balení je kromě USB-C kabelu také nabíjecí adaptér. Spolehlivě funguje čtečka otisků prstů na boční straně a využít můžete i AI Face (obličej) odemykání. Přední snímač má 16 Mpx. Výstupy zadního hlavního snímače se 108 Mpx jsou relativně dobře, především za denního světla. Noční fotky už software úplně nezvládá. 8Mpx ultraširokoúhlý objektiv umí při širších záběrech pomoci, ale není třeba mít přehnané očekávání. Telefon v této ceně nabídne vskutku zajímavé parametry.
Velikost úhlopříčky: 6,43" ● Rozlišení displeje: AMOLED – 2 400 x 1 080 px / FHD / 90 Hz ● Operační systém: Android 13 + MIUI 14 ● Procesor: MediaTek Helio G96 ● Interní paměť: 256 GB ● Operační paměť: 8 GB ● Hlavní fotoaparát: 108 + 8 + 2 Mpx ● Přední fotoaparát: 16 Mpx ● Dual SIM: ano / dedikovaný slot ● Kapacita baterie: 5 000 mAh ● Hmotnost: 176 g
Motorola Moto G13
Procesor MediaTek Helio G85, RAM 4 GB, kapacita úložiště 128 GB, dedikovaný slot, 20W rychlonabíjení, kapacita akumulátoru 5 000 mAh, 50Mpx fotoaparát.
Prohlédnout nejlepší nabídkuLevný telefon do 5 000 Kč, patří sem i Motorola Moto G13. I když vás čeká několik kompromisů, s danou cenovkou jde stále o rozumnou volbu. Na úvod je třeba zdůraznit, že telefon oproti konkurenci překvapí bohužel negativní nízkým rozlišením klasického LCD displeje. Přestože se jedná o 90Hz panel, rozdíl je patrný. Jas displeje je však dobrý a displej je čitelný i na slunci. Živost barev je však markantní. Pochválit musíme dobře vyladěný systém s procesorem MediaTek Helio G85, který sice mnoho vody nenamutí, ale pro potřeby Motoroly dělá, co je třeba. Operační systém Android 13 zvládá dobře a mobil tak neseká ani nemrzne. Motorola Moto G13 je stále plnohodnotný dual SIM se dvěma nano SIM kartami a jednou micro-SD kartou. Interní kapacita úložiště je 128 GB a operační paměť jsou 4 GB.
Co se týče fotoaparátu, za zmínku stojí jen hlavní snímač s 50 Mpx. Tento objektiv s technologií Quad Pixel dokáže přes den mile překvapit. V noci jsou však záběry o poznání horší. Objektiv zvládne natáčet videa ve Full HD, ale bez optické stabilizace. Kvalitativně však obstojí. 2Mpx makro a 2Mpx hloubkový senzor jsou spíše „designovým doplňkem“. Telefon potěší svojí výdrží, která se bez problémů dostane přes metu 1,5 dne, dokonce by se dalo mluvit o výdrži více než 48 hodin. Navíc Motorola Moto G13 podporuje rychlé 20W nabíjení. Součástí balení je kabel i nabíječka. Negativem je velmi nekvalitní zvuk telefonu, což avizuje více uživatelů hlavně při telefonování, kdy zvuk vypadává. Telefon váží pouhých 183,5 g, má stupeň krytí IP52, funkční čtečku prstů na boční straně a komplexně nabídne za dané peníze velmi solidní parametry.
Velikost úhlopříčky: 6,5" ● Rozlišení displeje: TFT IPS – 1 600 x 720 px / 90 Hz ● Operační systém: Android 13 ● Procesor: MediaTek Helio G85 ● Interní paměť: 128 GB ● Operační paměť: 4 GB ● Hlavní fotoaparát: 50 + 2 + 2 Mpx ● Přední fotoaparát: 8 Mpx ● Dual SIM: ano / dedikovaný slot ● Kapacita baterie: 5 000 mAh ● Hmotnost: 183,5 g
Vivo Y33s
Procesor MediaTek Helio G80, RAM 8 GB, 128GB interní paměť, OS Android 11, hlavní fotoaparát má 50 Mpx, přední selfie kamera 16 Mpx.
Prohlédnout nejlepší nabídkuVivo Y33s možná nepatří mezi elitu z hlediska výkonu, ale Vivo myslí na zákazníka a je proto přirozené, že telefon má řadu pozitivních recenzí. Mobilní telefon má 6,58palcový displej, přičemž jde o klasický LCD panel se 60Hz obnovovací frekvencí. Poměrně velmi je viditelné orámování displeje. Což je podobný parametr, jako má Samsung Galaxy A14 4 GB/64 GB. Stejné mají i rozlišení. Provedení nepůsobí ani na dotek levně. Ploché hranaté strany poněkud znepříjemňují úchop. Telefon je velmi tenký, má pouhých 8 mm. Na pravé straně je také čtečka otisků prstů. Stále je to plnohodnotný dual SIM pro dvě SIM karty a micro-SD kartu. Sám o sobě má telefon 128 GB úložiště a 8 GB RAM. Výkonem postačí pro nejnáročnější uživatele. Karty na pozadí raději poctivě zavírejte, odrazí se to na lepších reakcích. Výkonové rezervy totiž telefon nemá příliš.
S kapacitou baterie si bez větších problémů vystačíte na 1 až 1,5 dne. 18W adaptér na nabíjení není zrovna zárukou rychlého nabíjení. 50Mpx hlavní snímač je v zásadě jediným použitelným. Ultraširokoúhlý objektiv totiž absentuje a hlavnímu objektivu sekunduje 2Mpx makro a 2Mpx hloubkový snímač. Ostrost snímků je velmi dobrá a pozitivně působí i barevnost a teplota záběrů. Docela dobře zapůsobí i záběry s nočním režimem. Místy software experimentuje a fotoaplikace je zpomalená. Celkově však kvalita záběrů uspokojí očekávání. Výrobce myslel na všechno a zákazníka potěší kromě parametrů i dnes už raritní příslušenství. V balení naleznete sluchátka, USB-C kabel, nabíjecí adaptér a dokonce i kryt telefonu. Praktické příslušenství tedy máte bez větších starostí.
Velikost úhlopříčky: 6,58" ● Rozlišení displeje: TFT IPS – 2 408 x 1 080 px / 60 Hz ● Operační systém: Android 11 ● Procesor: MediaTek Helio G80 ● Interní paměť: 128 GB ● Operační paměť: 8 GB ● Hlavní fotoaparát: 50 + 2 + 2 Mpx ● Přední fotoaparát: 16 Mpx ● Dual SIM: ano / dedikovaný slot ● Kapacita baterie: 5 000 mAh ● Hmotnost: 182 g
Samsung Galaxy A14 4 GB/64 GB
Procesor MediaTek Helio G80, RAM 4 GB, 64GB interní paměť, dedikovaný slot, OS Android 13, hlavní fotoaparát má 50 Mpx, baterie 5 000 mAh.
Prohlédnout nejlepší nabídkuMezi levnými telefony nemůže chybět ani tento model z dílny Samsungu. Obecně se jedná o mobilní telefon s parametry určenými pro méně náročné uživatele. Očekávat proto nelze AMOLED displej, ale klasický aktivní TFT – LCD displej. Jinak však má obrazovka 6,6 palce a na oko se nijak výrazně neliší ani od dražších konkurentů. Samozřejmě při uchopení je cítit levnější provedení, proto nemá telefon žádný stupeň krytí a dokonce ani displej nemá ochranné sklo Gorilla Glass. Od výkonu není třeba mít přehnané očekávání. Procesor MediaTek Helio G80 je přesně tím, co telefon potřebuje, aby nesekal a měl dostatečně pohotové reakce. 4GB RAM se jeví málo, ale v dané ceně je to realita. O kapacitě úložiště 64 GB to platí také, ale díky SD slotu lze úložiště zvětšit.
Baterie s kapacitou 5 000 mAh zvládne na jedno nabití pohodlně něco přes 1,5 dne. Zamrzí opravdu pomalé nabíjení. Fotografie nejsou extra výhrou, ale 50Mpx hlavní snímač rozhodně není to nejhorší ve hře. No umělecké fotografie nečekejte také. 5Mpx širokoúhlý objektiv a 2Mpx makro jsou v zásadě jen dopomoc, která dělá, co musí nebo může. Selfie s 13Mpx snímačem si své poslání splní jak umí. Spolehlivě funguje také citlivá čtečka otisků prstů v uzamykacím tlačítku. Samsung Galaxy A14 je stále plnohodnotným dual SIM telefonem s dedikovaným slotem pro 2x nano SIM a SD kartu. Telefon ani navzdory nízké ceně není dodáván s nabíjecím adaptérem. Takže pokud doma náhodou žádný nemáte, je třeba si jej dokoupit. Součástí je USB-C kabel. V poměru ceny a výkonu tedy Samsung Galaxy A14 v kategorii levných telefonů zaručeně nemá čím zklamat.
Velikost úhlopříčky: 6,6" ● Rozlišení displeje: TFT IPS – 2 408 x 1080 px / 60 Hz ● Operační systém: Android 13 ● Procesor: MediaTek Helio G80 ● Interní paměť: 64 GB ● Operační paměť: 4 GB ● Hlavní fotoaparát: 50 + 5 + 2 Mpx ● Přední fotoaparát: 13 Mpx ● Dual SIM: ano / dedikovaný slot ● Kapacita baterie: 5 000 mAh ● Hmotnost: 201 g
Xiaomi Redmi A2
8jádrový procesor MediaTek Helio G36, kapacita interní paměti 32 GB, 2GB RAM, Dual SIM s dedikovaným slotem, 8Mpx hlavní fotoaparát, 5Mpx přední fotoaparát.
Prohlédnout nejlepší nabídkuSmart telefon za cenu, která by se dala považovat za bezkonkurenční. Xiaomi Redmi A2 není třeba s ničím extra srovnávat. Určen je pro nenáročné uživatele. Displej tvoří klasický LCD IPS panel s nižším rozlišením 1 600 x 720. Úhlopříčka má 6,52 palce. Redmi A2 má relativně dobré pozorovací úhly i barevnost a nezklame ani čitelnost na slunci. Hardware rozhodně neohromí a nějaká ta drobná zaseknutí a zpomalení byste měli respektovat. Osazen je procesor MediaTek Helio G36. Není to mobil stavěný na hry ani množství aplikací, interní úložiště má 32 GB, ale v praxi po spuštění zůstane 19 GB. RAM jsou 2 GB, přičemž virtuálně můžete operační paměť rozšířit o 2 GB. Vzhledem k tomu, že telefon disponuje verzí Androidu 12 Go edition (možnost přejít na Android 13 Go edition), chybějící plná podpora vám neumožní mnohé hry či aplikace ani nainstalovat.
Android Go je v zásadě čistý operační systém, ale pro telefon s daným výkonem je to nutný základ. Chod telefonu není vždy nejsvižnější. Potěší ovšem, že Google aplikace jsou funkční a také jsou k dispozici základní aplikace jako kalkulačka, hodiny, kalendář a podobně. Mnohé aplikace jsou dostupné v „lite“ verzi. Telefonu zůstal i 3,5mm Jack, které zřejmě využijete, jelikož zvukový projev telefonu je velmi průměrný. Hlavní snímač fotoaparátu má 8 Mpx. Záběry možná jsou trochu retro, ale v zásadě mile překvapí. Pro účely sociálních sítí jsou takové fotografie i za použití 5Mpx selfie kamery dostačující. Za horšího světla už počítejte s výrazným šumem. Uživatelé netěší jen cena, ale i dlouhá výdrž baterie, a to klidně přes 2 či 3 dny. Pomalejší nabíjení 10 W je sice minus, ale kompromisy jsou nevyhnutelné. Plusem je, že se jedná o plně využitelný dual SIM.
Velikost úhlopříčky: 6,52" ● Rozlišení displeje: TFT IPS – 1 600 x 720 px / 60 Hz ● Operační systém: Android 12 – Go Edition ● Procesor: MediaTek Helio G36 ● Interní paměť: 32 GB ● Operační paměť: 2 GB ● Hlavní fotoaparát: 8 Mpx ● Přední fotoaparát: 5 Mpx ● Dual SIM: ano / dedikovaný slot ● Kapacita baterie: 5 000 mAh ● Hmotnost: 192 g
Xiaomi Poco M3
Procesor Snapdragon 662, akumulátor s kapacitou 6 000 mAh, dedikovaný slot pro SD kartu, interní paměť 64 GB, RAM 4 GB, 48Mpx hlavní objektiv, duální reproduktory.
Prohlédnout nejlepší nabídkuKromě modelové řady Redmi a Redmi Note má Xiaomi v nabídce i další mobilní telefony, na které by se nemělo zapomínat – například mobil Xiaomi Poco M3. Samotný telefon vskutku nabídne víc, než byste možná v této cenové třídě očekávali. Reference zákazníků hovoří o skutečné spokojenosti s telefonem a shodují se i se spotřebitelskými testy ze zahraničí. Naše srovnání mobilů ukázalo, že Xiaomi Poco M3 je vybaven novějším procesorem Snapdragon 662, procesor má 8 jader a frekvenci až 2 GHz. I během testování bylo uživatelské rozhraní velmi srozumitelné, systém reagoval rychle a kvalitou oplývá i FULL HD displej s rozměrem 6,53″ a rozlišením 2 340 × 1 080 px. Na displeji chybí notifikační LED dioda, což však považujeme jen za drobnou nevýhodu.
To, čím vás poměrně velký telefon o váze 198 g překvapí, je výdrž baterie. Poco M3 disponuje akumulátorem s kapacitou 6 000 mAh a dva dny výdrže při častém používání nejsou problém, klidně vydrží i více. Výkon „rychlonabíjení“ je 18 W, ale při takovéto kapacitě baterie bychom si uměli představit i více. Samozřejmostí je dedikovaný slot na SD kartu, Xiaomi je zároveň plnohodnotným Dual SIM telefonem. Interní paměť telefonu je 64 GB, přičemž je možné paměť rozšířit o SD kartu až do 512 GB. Operační paměť je sice 4 GB a u konkurence najdete i více, ovšem komplexně menší RAM nepřekáží a telefon zvládá mít spuštěných současně i více aplikací. Systém využívá operační systém Android 10.0. Skvělý je i design telefonu a odolnost displeje díky Gorilla Glass.
Fotoaparát telefonu zvládne dělat kvalitní záběry, hlavní objektiv má 48 Mpx, doplněný je o 2Mpx ultraširokoúhlý objektiv a 2Mpx makrofotoaparát. Sám o sobě však makrosnímky příliš nevytvoří. Výrobce mohl raději více investovat do dalšího objektivu pro lepší zaostřování. Snímky jsou za dobrého světla opravdu kvalitní a ostré, se zhoršujícím se osvětlením přibývá zrnění. Maximální rozlišení videa je ve FULL HD. Přestože přehrávání zvuku již nepatří mezi parametry, které by při testování hrály významnou roli, duální reproduktory v případě Xiaomi Poco M3 hrají opravdu až překvapivě dobře. Pokud byste tedy neposlouchali hudbu prostřednictvím sluchátek, reproduktory určitě nebudou hanbou. Opomenout nemůžeme ani dobrou citlivostí vybavenou čtečku otisků prstů. Nechybí digitální kompas, GPS, součástí balení je nabíječka a adaptér.
Velikost úhlopříčky: 6,53″ ● Rozlišení displeje: IPS – 2 340 × 1 080 px ● Operační systém: Android 10.0 ● Procesor: Qualcomm Snapdragon 662 ● Interní paměť: 64 GB ● Operační paměť: 4 GB ● Hlavní fotoaparát: 48 + 2 + 2 Mpx ● Přední fotoaparát: 8 Mpx ● Dual SIM: ano / dedikovaný slot ● Kapacita baterie: 6 000 mAh ● Hmotnost: 198 g
Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Procesor Qualcomm Snapdragon 720G, operační paměť 6 GB, interní paměť má 64 GB, duální režim, akumulátor s kapacitou 5 020 mAh, 5Mpx makrofotoaparát, základní širokoúhlý objektiv má 64 Mpx.
Prohlédnout nejlepší nabídkuV případě mobilního telefonu Xiaomi Redmi Note 9 Pro se spotřebitel setká s negativní referencí jen v minimální míře. Kromě pozitivních recenzí však ve prospěch modelu Redmi Note 9 Pro hovoří i jeho technické parametry, kvalitní fotoaparát a solidní výkon. Smartphone disponuje procesorem Qualcomm Snapdragon 720G, který lze v dané cenové třídě považovat za to lepší, co trh nabízí – taktovaný je na 8 jader při frekvenci maximálně 2,3 GHz. Vysoký standard si drží i operační paměť – 6 GB. Interní paměť má 64 GB, přičemž ji lze rozšířit o paměťovou kartu s maximální kapacitou 512 GB.
Mobil Xiaomi patří mezi telefony s duálním režimem – disponuje slotem pro dvě SIM karty a dedikovaným slotem pro SD kartu. SIM karty, a tedy i SD karty mohou být tím pádem aktivní současně. Výdrž baterie se pohybuje v praxi v průměru okolo jednoho a půl až dvou dnů, a to díky akumulátoru s kapacitou 5 020 mAh. Lepší výdrž dostanete u sourozence Xiaomi Poco M3, který má akumulátor s kapacitou 6 000 mAh, má však o něco slabší procesor a méně výkonný fotoaparát. Vyzdvihnout musíme rovněž svižnost a srozumitelnost uživatelského rozhraní, Xiaomi Redmi Note 9 Pro pracuje s operačním systémem Android 10.0. IPS displej má 6,67″, disponuje ochranou Gorilla Glass 5 a ochranou proti stříkající vodě P2i, dotykové ovládání je velmi plynulé a rychlé. Problém telefonu nedělají ani náročnější aplikace. Překážet by někomu mohla jen velikost telefonu a vyšší hmotnost 209 g.
Samostatnou kategorií je odbornými testy vysoce kladně hodnocený hlavní fotoaparát, který pracuje až se 4 fotoaparáty. Záběry jsou velmi ostré a kvalitní, disponuje dokonce několika režimy, včetně kvalitního nočního režimu. Potěší také 5Mpx makrofotoaparát. Základní širokoúhlý objektiv má 64 Mpx, nechybí 8Mpx širokoúhlý fotoaparát a 2Mpx hloubkový objektiv. V rámci funkcionality musíme pochválit i čtečku otisků prstů, která v tomto cenovém pásmu není samozřejmostí. Velmi oceňujeme i fakt, že Xiaomi spotřebiteli nabízí možnost rychlonabíjení, a to s výkonem až 30 W. Mobilní telefon je vybaven i gyroskopem, funkcí NFC, GPS modulem a digitálním kompasem.
Velikost úhlopříčky: 6,67″ ● Rozlišení displeje: IPS – 2 400 × 1 080 px ● Operační systém: Android 10.0 ● Procesor: Qualcomm Snapdragon 720g ● Interní paměť: 64 GB ● Operační paměť: 6 GB ● Hlavní fotoaparát: 64 + 8 + 5 + 2 Mpx ● Přední fotoaparát: 16 Mpx ● Dual SIM: ano / dedikovaný slot ● Kapacita baterie: 5 020 mAh ● Hmotnost: 209 g
Další zajímavé produkty
Mobily nižší nebo střední třídy jsou dnes na trhu velmi žádané, mobily do 5 000 Kč jsou tedy segmentem, kde výrobci nesmí spotřebitele zanedbávat. Renomované značky však musí počítat i s konkurencí, která se na trhu pomalu začíná prosazovat. I mezi naše alternativní produkty se dostalo několik mobilních telefonů méně známých výrobců. Zaujmout mohou nejen cenou, ale i technickými parametry, výkonem a dalšími specifiky.
Své fanoušky si může díky poměru ceny a výkonu získat i smartphone Realme C67. Stydět se rozhodně nemusí za kvalitní IPS displej (6,72″) a rovněž výkonný procesor Snapdragon. K tomu je nutné připočítat i 8GB paměť RAM a 256GB kapacitu úložiště. Kvalitu najdete také v objektivu, 108Mpx hlavní snímač je toho důkazem. Baterie má kapacitu 5 000 mAh. Realme nabídne druhý slot, je tak plnohodnotným Dual SIM telefonem.
S velmi pozitivními ohlasy jsme se během srovnávacího testu setkali v případě telefonu Honor 8. Jde o Dual SIM telefon s 8-jádrovým procesorem, 32 GB interní paměti, která se dá rozšířit. Inteligentní telefon se vyznačuje dobrou odezvou a solidní výdrží díky baterii s kapacitou 3 000 mAh. Displej má úhlopříčku 5,2" a nabídne kvalitní syté barvy a Full HD rozlišení. Duální fotoaparát kombinuje výhody barevného a černobílého snímače.
Mezi alternativami nechybí ani telefon Xiaomi Redmi Note 10S, který v dané třídě patří mezi ty levnější, nabídne však opravdu solidní parametry srovnatelné se střední třídou telefonů. Samozřejmostí je displej s rozlíšením 2 400 x 1 080 px rozměry 6,43″. O výkon nouze není, MediaTek Helio G95 nabídne 8 jader a frekvenci 2,05 GHz. Paměť RAM o velikosti 6 GB a 128GB úložiště jsou příjemnou součástí. Vzadu se nachází čtveřice objektivů, hlavní má rozlíšení 64 Mpx.
Telefon Samsung Galaxy A14 nabízí operační paměť o velikosti 4 GB a 128 GB úložiště. Díky dedikovanému slotu je plnohodnotným Dual SIM zařízením. Skvělé záběry pořídíte fotoaparátem se třemi objektivy (50 + 2 + 2 Mpx). Potěší čtečka otisku prstů na těle, baterie s kapacitou 5 000 mAh i 15W rychlonabíjení.
Oukitel WP12 s určitostí nepatří mezi nejznámější telefony na trhu, ale pokud tlačíte cenu, co nejníže a žádá se vám solidní výkon, procesor MediaTek Helio A22 je k dispozici spolu s 32 GB interním úložištěm a 4 GB operační pamětí. Jedná se o Dual SIM. Kapacita baterie je 4 000 mAh. Fotoaparát se dvěma zadními a jedním předním objektivem neohromí, ale méně nároční uživatelé si stěžovat určitě nebudou. Nechybí čtečka otisků prstů.
Nejprodávanější podle Heureka.cz
Prodejnost mobilních telefonů do 5 500 Kč se velmi rychle mění. Zákazníci se často rozhodují na základě prodejnosti jednotlivých modelů. Důležité je však myslet na subjektivní požadavky, které každý spotřebitel má. My pro vás máme přehlednou tabulku, jež vám ukáže, které mobilní telefony jsou v této kategorii nejprodávanější podle cenového srovnávače Heureka.cz.
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Xiaomi Redmi Note 13 | Zobrazit produkt | |
Xiaomi Redmi 12 | Zobrazit produkt | |
Samsung Galaxy A15 | Zobrazit produkt | |
Motorola Moto G54 | Zobrazit produkt | |
Samsung Galaxy A25 | Zobrazit produkt |
Otázky a odpovědi – FAQ
Rozhodujete se pro telefon nižší nebo střední cenové třídy? Nedokážete se rozhodnout a potřebujete se poradit? Obraťte se na nás. Pravidelně kontrolujeme sekci otázek a odpovědí, abychom vám výběr usnadnili. Pokud máte zkušenosti s konkrétními modely smartphonů, podělte se o ně s ostatními spotřebiteli.
Jaký je rozdíl mezi Dual SIM telefonem s hybridním a dedikovaným slotem?
Vyplatí se investovat do telefonů méně známých výrobců?
Na co se mám při výběru smartphonu primárně zaměřit?
Samsung Galaxy A12
Osmijádrový procesor MediaTek MT6765, kapacita interní paměti 128 GB, RAM 4 GB, Dual SIM s dedikovaným slotem na SD kartu, 48 + 5 + 2 + 2Mpx hlavní fotoaparát, 8Mpx přední fotoaparát.
Prohlédnout nejlepší nabídkuModelová řada „áčkových“ Samsungů má obecně velmi dobrou pověst. Vysoké renomé této modelové řadě drží i smartphone Samsung Galaxy A12. My jsme do našeho srovnávacího testu zařadili model s kapacitou interní paměti 128 GB a 4 GB RAM operační paměti. Spotřebitelé telefon hodnotili velmi pozitivními referencemi a spokojenost s ním dokazují i čísla prodejů. Na úvod možná odradíme ty, kterým vadí, když má mobil trochu tlustší kontury. Galaxy A12 není zrovna „mrňous“, váží 204 g (bez ochranného skla a obalu) a má poměrně masivní tělo. V ruce se nedrží vůbec špatně. Displej má na tuto třídu poměrně běžnou úhlopříčku 6,53″ s HD rozlišením. Jde o plnohodnotný Dual SIM telefon s dedikovaným slotem na SD kartu.
Operační systém Android 10.0 zvládá Samsung s přehledem, 8jádrový procesor MediaTek MT6765 určitě nepatří mezi technicky nejobdařenější, ale v kombinaci s frekvencí 2,3 GHz se dočkáte opravdu plynulých reakcí bez sekání či zamrzání. Samozřejmě nepočítejte s tím, že by šlo o herní mobilní telefon. Akumulátor s kapacitou 5 000 mAh na tom s výdrží podle odborných testů není špatně a výdrž něco přes 1 den by tedy neměla být problémem. Telefon podporuje NFC funkci, není však vybaven digitálním kompasem. Mírným zklamáním je výkon rychlonabíjení, protože 15 W už dnes není žádný zázrak. V daném segmentu potěší rychlonabíjení telefonu Huawei P40 Lite s výkonem až 40 W.
Designem Samsung Galaxy A12 neohromí, ale rozhodně neurazí. Seriózní tvary a elegantní vzhled bez výstřelků Samsungu svědčí. Fotoaparát určitě nezklame. Mnohé (i na základě čísel méně výkonné) objektivy od Samsungu překonávají dražší konkurenci. Hlavní fotoaparát nabídne 48 Mpx, ultraširoký 5Mpx snímač podpoří kvalitu záběrů a pro lepší ostrost je tu pomocný 2Mpx objektiv. Jak už to bývá zvykem, 2Mpx makroobjektiv je spíše do počtu, ale základ je, že nechybí. Maximální rozlišení videa je ve Full HD 1 920 × 1 080 px. Telefon můžete komfortně odemykat i díky čtečce otisků prstů. Zahraničními testy byl negativně hodnocen tlustší černý rámeček kolem displeje, především spodní lišta, kde je (neznámo proč) až příliš místa.
Velikost úhlopříčky: 6,53″ ● Rozlišení displeje: TFT – 1 600 × 720 px ● Operační systém: Android 10.0 ● Procesor: MTK MT6765 ● Interní paměť: 128 GB ● Operační paměť: 4 GB ● Hlavní fotoaparát: 48 + 5 + 2 + 2 Mpx ● Přední fotoaparát: 8 Mpx ● Dual SIM: ano / dedikovaný slot ● Kapacita baterie: 5 000 mAh ● Hmotnost: 204 g
Huawei P Smart Pro
Procesor Kirin 710A, interní paměť 128 GB, operační paměť 4 GB, skleněné 3D tělo, akumulátor s kapacitou 5 000 mAh, hybridní slot, 8Mpx přední a 48Mpx zadní kamera.
Prohlédnout nejlepší nabídkuPřestože jde o modelovou řadu 2021, opět se setkáte s menší komplikací, o které musí spotřebitel vědět. Huawei nepodporuje některé známé aplikace Google Play. Tento problém je však možné obejít prostřednictvím specifických aplikací, případně lze stáhnout různé alternativy. V první řadě se dočkáte opravdu kvalitního displeje s Full HD rozlišením 2 340 × 1 080 px a skvělými barvami. Huawei P Smart Pro má nádherné skleněné 3D tělo, které už na pohled i dotek opravdu zaujme. Design však není vše, co tento mobilní telefon nabízí. Pyšnit se může solidním výkonem procesoru Kirin 710A, který má 8 jader, a navzdory menší frekvenci 2,0 GHz si na svižnost uživatelského rozhraní nebudete stěžovat.
Interní paměť 128 GB je více než dostačující, procesoru sekunduje 4GB operační paměť. Navzdory většímu displeji a pouze 5 000 mAh nelze negativně hodnotit ani výdrž baterie, pokud však chcete mít při větším vytížení jistotu lepší výdrže, sáhněte spíše po telefonu Xiaomi Poco M3, který má akumulátor s kapacitou 6 000 mAh. Zamrzí fakt, že mobil Huawei je vybaven pouze hybridním slotem, nelze jej tedy používat jako plnohodnotný Dual SIM, protože v telefonu nemohou být aktivní současně dvě SIM karty a zároveň i SD karta. Velmi dobře se prezentuje i čtečka otisků prstů, která je zabudována v tlačítku zapnutí/vypnutí, což je často praktičtější řešení než zadní stěna nebo samotný displej. Problém není ani s citlivostí. K dispozici není funkce NFC ani digitální kompas.
Přední kamera s výkonem 8 Mpx není k zahození a svou úlohu plní velmi obstojně. Sekunduje jí zadní fotoaparát se čtyřmi objektivy – 48 Mpx má hlavní objektiv, 8 Mpx ultraširokoúhlý, 2 Mpx snímač pro zaostření a nechybí ani 2Mpx makro. Oproti modelu z roku 2019, který měl jen tři objektivy, se kvalita záběrů zlepšila především z hlediska stabilizace, přičemž výrobce také znatelně zapracoval na záběrech za zhoršených světelných podmínek v případě aktivování nočního režimu. Rychlonabíjení má maximální výkon 22 W.
Velikost úhlopříčky: 6,67″ ● Rozlišení displeje: TFT – 2 340 × 1 080 px ● Operační systém: Android 9.0 Pie ● Procesor: Kirin 710A ● Interní paměť: 128 GB ● Operační paměť: 4 GB ● Hlavní fotoaparát: 48 + 8 + 2 + 2 Mpx ● Přední fotoaparát: 8 Mpx ● Dual SIM: ano / hybridní slot ● Kapacita baterie: 4 000 mAh ● Hmotnost: 201 g
Samsung Galaxy M11
Procesor Snapdragon 450, 3GB RAM, interní paměť 32 GB, dedikovaný slot pro SD kartu, kapacita baterie 5 000 mAh, čtečka otisků prstů, selfie fotoaparát s 8 Mpx, hlavní fotoaparát má 13 Mpx a ultraširoký objektiv 5 Mpx.
Prohlédnout nejlepší nabídkuAčkoli v této cenové třídě najdete i levnější modely smartphonů, nám záleží kromě ceny také na tom, aby spotřebitel obdržel za danou cenu i požadovanou kvalitu. Duální mobilní telefon Samsung Galaxy M11 z hodnocení spotřebitelů vyšel s možná až nečekaně pozitivním hodnocením a ani zahraniční spotřebitelské testy mu nedávaly nejhorší hodnocení. Slabinou je slabší procesor a grafický chipset. Mozkem telefonu je Snapdragon 450, který je sice taktovaný na 8 jader, ale s frekvencí 1,8 GHz se úplně nejplynulejších reakcí nedočkáte. Oproti smartphonu Xiaomi Redmi Note 9 Pro, který má modernější Snapdragon 720G a až 2,3 GHz, bylo v testech cítit výrazné zpomalení a opožděné reakce. Méně náročný uživatel však nemusí být zklamaný.
Samsung výkonem neohromí ani skrze operační paměť RAM, která má 3 GB, je tedy dobré aplikace na pozadí deaktivovat. Interní paměť má sice jen 32 GB, ale výrazně oceňujeme dedikovaný slot pro SD kartu. Díky tomu můžete rozšířit paměť telefonu a mít ze Samsungu plnohodnotný Dual SIM a využívat obě SIM karty i SD slot současně. Velmi výrobce chválíme z hlediska výdrže baterie – IPS displej s úhlopříčkou 6,4″ a HD rozlišením (ne FULL HD) určitě nespolkne tolik energie jako větší sourozenci a konkurenti a s 5 000 mAh s přehledem vystačí i na dva dny. Telefon je příjemný do ruky, váží 197 gramů a tím, že má menší rozměry, se pohodlně vejde i do kapsy. Uživatele musí potěšit čtečka otisků prstů. Musíme však otevřeně říct, že její reakce rovněž nepatří mezi nejprestižnější, ale to spíše ve srovnání s dražšími telefony .
Tři fotoaparáty díru do světa neudělají, ale v dané cenové kategorii můžeme v tomto směru mobil Samsung Galaxy M11 pochválit. Přední selfie kamera s 8 Mpx rozhodně neudělá ten nejostřejší záběr, stabilizace je také slabší. Z našeho pohledu je trochu nelogické i umístění předního objektivu. Zadní fotoaparát už je na tom o poznání lépe. Hlavní fotoaparát má 13 Mpx a sekunduje mu ultraširoký objektiv s 5 Mpx. Pro lepší hloubku a ostrost je k dispozici i 2Mpx fotoaparát. Samozřejmostí je LED blesk. Mrzí nás, že Samsung umožňuje „rychlonabíjení“ jen výkonem 15 W. Ne o mnoho dražší modely už nabídnou výkon až 30 W. V poměru ceny a kvality Samsung Galaxy M11 neohromí ani neurazí a méně náročnému uživateli přinese přesně to, co potřebuje.
Velikost úhlopříčky: 6,4″ ● Rozlišení displeje: IPS – 1 560 × 720 px ● Operační systém: Android 10.0 ● Procesor: Qualcomm Snapdragon 450 ● Interní paměť: 32 GB ● Operační paměť: 3 GB ● Hlavní fotoaparát: 13 + 5 + 2 Mpx ● Přední fotoaparát: 8 Mpx ● Dual SIM: ano / dedikovaný slot ● Kapacita baterie: 5 000 mAh ● Hmotnost: 197 g
Huawei P40 Lite
Procesor Kirin 810, RAM 6 GB, kapacita úložiště 128 GB, Dual SIM, rychlonabíjení 40 W, kapacita akumulátoru 4 200 mAh, 16Mpx přední objektiv, 48Mpx zadní objektiv, 8Mpx ultraširokoúhlý, 2Mpx s ostřením a 2Mpx makroobjektiv.
Prohlédnout nejlepší nabídkuModel P40 Lite je tak trochu kontroverzním telefonem z dílny Huawei. Na úvod však nutno podotknout, že v našem testu se nachází především na základě skvělého poměru ceny a výkonu. V konkurenčním prostředí obstojí i díky operační paměti RAM 6 GB a kapacitě úložiště až 128 GB. Jde dokonce o Dual SIM telefon, kde můžete mít dvě SIM karty, ale nemá dedikovaný slot pro SD kartu, takže se musíte rozhodnout pro dvě SIM karty, nebo jednu SIM a jednu nano SD kartu. Vzhledem ke kapacitě úložiště je však aplikace kam ukládat a SIM karty můžete pohodlně využívat současně. Tím, co uživatele potěší víc, je 40W rychlonabíjení, méně potěší kapacita akumulátoru jen 4 200 mAh, což je i na tuto třídu průměrná hodnota. S IPS FULL HD 6,4″ displejem je spotřeba přece jen vyšší.
Silnou stránkou je rovněž výkon telefonu. Mobil Huawei je vybaven procesorem Kirin 810, taktovaným na 8 jader s frekvencí 2,27 GHZ. Přestože se najdou i výkonnější modely, zahraniční testy prokázaly, že se mobil neseká ani „nezamrzá“, reakce jsou poměrně rychlé a problémy se mohou dostavit pouze u náročnějších aplikací. Právě dostupnost aplikací je u mobilního telefonu Huawei P40 Lite kamenem úrazu. Ten totiž nepodporuje Google služby, což pro někoho může, pro někoho však nemusí představovat problém. Existuje však aplikace MoreApps, díky které můžete pohodlně používat i aplikace jako Facebook, Messenger či Instagram. Nekompatibilita je výsledkem licenčního sporu mezi společnostmi. Kvalitu telefonu to nijak nediskvalifikuje. Používat však Android bez aplikací Google je i z našeho pohledu velmi náročné.
Telefon má krásné skleněné tělo, což dodává mobilu hodnotnost, ale zároveň je potřeba ochranné pouzdro, logicky je obal náchylnější k poškození. Nechybí funkce NFC, která v této cenové třídě není úplnou samozřejmostí. Skvělou kvalitu snímků nabídne zadní i přední fotoaparát. Přední objektiv disponuje 16 Mpx a záběry jsou poměrně ostré a barevně syté. O nic hůře na tom není fotoaparát, resp. čtyři fotoaparáty. 48Mpx s vysokým rozlišením, 8Mpx ultraširokoúhlý, 2Mpx s ostřením a tak trochu nadbytečný 2Mpx makroobjektiv, který ve skutečnosti kvalitu příliš nezvýší. S ještě lepším fotoaparátem se setkáte v případě smartphonu Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Odemykání tváří nebo čtečka otisků prstů jsou samozřejmostí. V telefonu si budete na rozhraní trochu déle zvykat, nicméně nejde o nic příliš komplikované.
Velikost úhlopříčky: 6,4″ ● Rozlišení displeje: IPS – 2 310 × 1 080 px ● Operační systém: Android 10.0 ● Procesor: Kirin 810 ● Interní paměť: 128 GB ● Operační paměť: 6 GB ● Hlavní fotoaparát: 48 + 8 + 2 + 2 Mpx ● Přední fotoaparát: 16 Mpx ● Dual SIM: ano / hybridní slot ● Kapacita baterie: 4 200 mAh ● Hmotnost: 183 g
Xiaomi Redmi Note 9
Procesor MediaTek Helio G85, operační paměť 4 GB, interní paměť má 128 GB, duální režim, akumulátor s kapacitou 5 020 mAh, fotoaparát 48 + 8 + 2 + 2 Mpx.
Prohlédnout nejlepší nabídkuDobrými čísly prodejů se může pochlubit chytrý telefon Xiaomi Redmi Note 9. V dané cenové třídě nabídne solidní hardwarové parametry. Do našeho srovnávacího testu se dostala konfigurace se 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Úložiště lze rozšířit o maximálně 512GB SD kartu. Telefon Xiaomi má hybridní slot, což znamená, že můžete buď využívat dvě SIM karty a oželíte SD kartu, nebo budete fungovat s jednou SIM kartou a paměťovou kartou. Velmi dobře hodnotíme kvalitní IPS LCD displej s rozlišením 2 340 × 1 080 px. Obraz je velmi jemný a skvělé jsou i barvy a kontrast displeje. Pochválit musíme také výdrž baterie, kterou pozitivně hodnotili i mnozí spotřebitelé – 5 020 mAh je opravdu dost i vzhledem k úhlopříčce, která má 6,53 palce. Zamrzí jen pomalejší nabíjení – 18 W. Bonusem může být i 9W reverzní nabíjení – telefon tak může fungovat jako powerbanka.
Přestože je Xiaomi Redmi Note 9 stvořený pro nenáročného uživatele, i ten zaznamená občasná „zaškubnutí“ a pomalejší reakce procesoru. Logickým důvodem je slabý procesor. Oproti smartphonu Xiaomi Redmi Note 9 Pro, který je vybaven Snapdragonem 720G, dostal model bez přívlastku „Pro“ do vínku jen slabší procesor MediaTek Helio G85. Software funguje na Androidu 10.0 s nástavbou MIUI 11, která může mít za následek právě to, že telefon někdy jednoduše nestíhá. Čtečka otisků prstů rychlostí neohromí, nachází se na zadní straně mobilu. Podle recenzí se zdá, že je umístěna trochu výš, než by bylo potřeba. Na základě odborných recenzí „skřípal“ i reproduktor, který i při telefonování někdy musíte přitlačit více k uchu, jeho zvukový projev je mírně „tupý“. Rozhraní telefonu ničím nepřekvapí, nástavba umožňuje slušnou optimalizaci designu uvnitř telefonu. Nástavba nabídne i několik vychytávek, které můžete, ale také nemusíte využít.
Telefon nabídne standardní konektivitu, jako např. NFC, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 a GPS modul. Přenos dat zrealizujete dokonce i přes FTP protokol. S fotoaparátem to není špatné, ale ani obdivuhodné. Nosným objektivem je ten se 48 Mpx. Velkým pomocníkem je 8Mpx širokoúhlý objektiv a dále jsou tu už jen menší pomocníci 2 × 2 Mpx – makrosnímač a zaostřující objektiv. Během denního světla se dočkáte kvalitních záběrů i vynikajícího Full HD videa s překvapivě dobrou stabilizací. Barevné podání je vyvážené, nic není přehnané. U barevnějších snímků by se naopak možná hodilo dodat snímkům trochu živosti. Míra detailů je na dobré úrovni, s horším osvětlením se již objevuje výrazně více šumu a horší jsou i barvy. Noční režim je částečnou pomocí, ale ani elektronická stabilizace vám nezajistí dokonalou ostrost a míru detailů.
Velikost úhlopříčky: 6,53″ ● Rozlišení displeje: IPS – 2 340 × 1080 px ● Operační systém: Android 10.0 ● Procesor: MediaTek Helio G85 ● Interní paměť: 128 GB ● Operační paměť: 4 GB ● Hlavní fotoaparát: 48 + 8 + 2 + 2 Mpx ● Přední fotoaparát: 13 Mpx ● Dual SIM: ano / hybridní slot ● Kapacita baterie: 5 020 mAh ● Hmotnost: 199 g
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Procesor Media Tek HelioG90T, RAM 6 GB, grafický chipset Arm Mali-G76 3EEMC4, vodní chlazení procesoru, OS Android 9.0 Pie, hlavní fotoaparát má 64 Mpx, ultraširokoúhlý objektiv 8 Mpx, přední selfie kamera 20 Mpx.
Prohlédnout nejlepší nabídkuJde o model mobilního telefonu, který přišel na trh ještě v roce 2019 – od té doby se stále vyrábí. Na SK/CZ trhu patří mezi nejprodávanější smartphony do 5 000 Kč. Mimořádně velké množství pozitivních referencí zákazníků je dostatečným důkazem kvality modelu Xiaomi Redmi Note 8 Pro. V tomto případě Snapdragon nahradil procesor Media Tek HelioG90T s 8 jádry a frekvencí až 2 GHz. Výborně vyladěný procesor disponuje operační pamětí RAM 6 GB a grafickým chipsetem Arm Mali-G76 3EEMC4. Mobil Xiaomi si tedy poradí i s náročnějšími hrami. Specifikem je dokonce unikátní vodní chlazení procesoru. Odborné testy vysoce pozitivně hodnotily odezvu displeje s úhlopříčkou 6,53″. Displej má ochranu Gorilla Glass 5. Xiaomi Redmi Note 8 Pro pracuje s OS Android 9.0 Pie.
Telefon je vybaven i čtečkou otisků prstů, NFC funkcí a také nabízí duální funkci. Jde však o hybridní SIM slot. Tím pádem nelze používat současně obě SIM karty a SD paměťovou kartu. Pokud byste potřebovali sáhnout po plnohodnotném duálním telefonu, v nabídce je konkurenční mobil Xiaomi Poco M3. Nám se v případě Redmi Note 8 Pro velmi líbila výdrž baterie, která má kapacitu 4 500 mAh. Ačkoli by telefonu pasovala i větší, výdrž 2 dny při aktivním používání se ukázala i během testování jako reálná. Smůla je pouze v případě rychlonabíjení, které je možné výkonem maximálně 18 W.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro je dobrou volbou i pro vášnivé fotografy. Uživatelé i samotné odborné testy hodnotí hlavní fotoaparát mobilního telefonu velmi kladně. Telefon za to vděčí skvělé světelnosti a elektronické stabilizaci. Hlavní fotoaparát má 64 Mpx, ultraširokoúhlý objektiv má 8 Mpx, nechybí ani 2Mpx snímač pro zaostření a mírně do počtu je 2Mpx makroobjektiv pro vytváření záběrů zblízka. Přední selfie kamera s 20 Mpx taktéž poutá pozornost. Kvalita snímků je i v tomto případě srovnatelná i s dražší konkurencí. Mírně horších výsledků dosáhl Xiaomi jen při točení videa, navzdory maximálnímu rozlišení 3 840 × 2 160 px není obraz dynamických záběrů zcela plynulý. Větší rozměry možná nebudou vyhovovat každému, protože Redmi Note 8 Pro je opravdu velká „placka“.
Velikost úhlopříčky: 6,53″ ● Rozlišení displeje: IPS – 2 340 × 1 080 px ● Operační systém: Android 9.0 Pie ● Procesor: MTK HelioG90T ● Interní paměť: 64 GB ● Operační paměť: 6 GB ● Hlavní fotoaparát: 64 + 8 + 2 + 2 Mpx ● Přední fotoaparát: 20 Mpx ● Dual SIM: ano / hybridní slot ● Kapacita baterie: 4 500 mAh ● Hmotnost: 199 g
Testované produkty
Ďalšie články z kategórie Mobilní telefony
Komentáre
Co to je za seznam telefonu do 5000kc kdyz uz jen ten prvni stoji vice nez 5000 to je autor clanku vozralej?
Odpovedať
Když autor článek psal, produkty stály do 5 000 Kč, uvědomte si, že za poslední rok šly dané telefony výrazně vzhůru.